Neformalus ugdymas

2017 - 2018  mokslo metai

Šaškių turnyras

Lapkričio 13 dieną " Smalsuučio"  pradinėje mokykloje karaliavo šaškės. Susirinko net 30 dalyvių iš "Rūtos" vaikų lopšelio darželio, J. Totoraičio progimnazijos, R. Stankevičiaus pagrindinės mokyklos ir

"Saulės" pradinės mokyklos. Džiugu, kad "Smalsučio" pradinukai tarp prizininkų. Titas Žilinskas ( 4b klasė)  - antras tarp berniukų, Urtė Jakimavičiūtė( 3a klasė)  - pirma tarp mergaičių.

 

 


Šiais metais mokykla laimėjo atranką ir įsijungė į Neformalaus švietimo projektą,  finansuojamą Iš ES struktūrinių fondų. Jo dėka galime keliauti į  edukacines pamokas po Lietuvą. Pirmoji kelionė į ekologinį ūkį, kuriame susipažinome su  prancūzų aubrakų veislės karvutėmis, jų auginimu.


Pirmieji žingsneliai ir futbolo paslaptys

Laimėjome paramą iš futbolo federacijos " Užauginkime Ronaldo Lietuvai". Dabar turime tinkamo dydžių futbolo kamuolių kiekvienam būrelio mokiniui ir puikius vartelius žaidimams. Prasideda pirmosios futbolo pamokėlės pirmokėliams,


2016-2017 mokslo metai

Kovo 7-ąją mokykloje svečiavosi būrys šaškininkų iš J. Totoraičio progimnazijos, saulės pradinės mokyklos, vaikų darželio lopšelio "Rūta". Vyko draugiškas turnyras, kure sėkmė lydėjo Luką, Urtę ir Marką. Jie užėmė prizines vietas.


Šiemet tarpmokyklinėse šaškių varžybose mokyklą atstovavo trečiokai Silvija, Ainas bei pirmokėliai Augustas ir Marius. Komanda dar ne pati stipriausia, bet patirties tikrai įgysime būsimoms pergalėms.

Kalėdinis šaškių turnyras

Visą gruodžio mėnesį vyko šaškių turnyras. Šiemet kaip niekad daug dalyvių. Net 22 mažieji šaškių mėgėjai varžėsi tarpusavyje. Teko sužaisti labai daug varžybų, nes žaidėme ratų sistema. Tarp mergaičių stipriausios trečiokės Silvija Jusaitė,  Aistė Tamaliūnaitė ir pirmokė Martyna Eidukaitytė. Tarp berniukų  trečiokas Ainas Tamaliūnas ir pirmokai Marius Jokimaitis bei Nojus Kinderis.


Dalyvaujame tarpmokyklinėse komandinėse ir asmeninėse  pradinukų šaškių varžybose. Šiemet dalijomės 2- 4 vietą su kitomis mokyklomis. Greta Galinytė tarp mergaičių buvo trečia.

Parodoje Vilniuje "Mokykla -2014". Šachmatai gigantai ir bandymas iškovoti pergalę .


       Šiais metais vėl žaidžiame šaškėmis. ŽSM treneris J. Navickas organizavo turnyrą  1- 4 klasių mokiniams. Nugalėtojai Paulius Veselka ir Aurėja Stanaitytė


VASARIO -  KOVO MĖNESIAIS  VYKO ASMENINĖS 1 - 3 KLASIŲ MOKINIŲ ŠAŠKIŲ VARŽYBOS.

ŠĮKART ATKAKLIAUSI IR STIPRIAUSI BUVO PIRMOKAI DEIVIDAS, NORBERTAS IR ROBERTAS

"Smalsučio akademija"

Nuo šių metų mokykloje veikia "Smalsučio akademija" mažiausiems  - priešmokyklinukams .  Akademiją įkūrė mokytojos Irena Ir Laima.  Į ją pakviesti ir bendradarbiaujančių ugdymo įstaigų lopšelio darželio "Rūta" ir mokyklos darželio

" Varpelis" ugdytiniai. Per pirmąjį susitikimą vaikai pabuvojo mini pamokėlėse: " Lego " šalyje ,"Pirmojoje anglų kalbos pamokėlėje", kur susipažino su " Išdykėlėmis pelytėmis" bei išbandė jėgas prie šaškių lentų. 

 Gruodžio 2 dieną kartu su mokyklos  ketvirtokų grupele, lankėmės Brazavo mini zoologijos sode. Ten ne tik apžiūrėjome gvūnus, bet ir sutvarkėme  zoologijos sodo aplinkos kampelį. Taip prisidėjome prie gamtosauginio ugdymo akcijos " Mažiau šiukšlių". Kitas susitikimas planuojamas vasario mėnesį.


       Spalio  mėnesį vykusiose tarpmokyklinėse šaškių varžybose mūsų mokyklos komanda užėme garbingą II vietą ir buvo apdovanta antro laipsnio diplomu bei medaliais

Asmeninėse varžybose Rokas Migauskas( 2a klasė), Augustas Dubickas ir Aleksas

Bagdonas ( 4a klasė) buvo apdovanoti pirmo ir antro laipsnio diplomais.


   Rugsėjo 27 dieną mokykloje , sporto būrelyje svečiavosi treneriai  Jonas Navickas ir Vitas Labutis iš  šachmatų ir šaškių klubo  "Sūduva ", su kuriuo bendradarbiauja mūsų mokykla, ir pravedė 1- 4 klasių asmenines šaškių varžybas. Į varžybas susirinko net 28 mokiniai. Laimėjo, aišku, stipriausieji.

Akimirkos iš šių varžybų.


2010 - 2011 mokslo metai

      Neformalus ugdymas labai svarbus ugdant asmenybę. Mokyklos mokiniai gali  dalyvauti įvairioje veikloje ir  didžiuotis puikiais pasiekimais.

                Naujoji šaškininkų komanda. Šiemet sėkmingai dalyvavo apskrities pradinių klasių mokinių komandinėse šaškių varžybose " Suvalkijos taurė". ( IV vieta)

               Šaunioji šakininkų komanda, išgarsinusi mokyklą visoje Lietuvoje.

 Dukart miesto ir apskrities čempionai. Nacionalinės šaškių lygos prizininkai.

Dukart mokinių olimpinio festivalio vicečempionai. O kur dar asmeniniai laimėjimai.( 2008 - 2010 m.m.)

              Pats didžiausias įvykis  -  dalyvauti Lietuvos mokinių olimpinio festivalio uždarymo šventėje, susitikti su Lietuvos prezidentu, atsiimti nugalėtojų taurę ir gauti puikių dovanų.

        Draugaujame ir su kitomis mokyklomis. Akimirkos iš  kvadrato turnyro

" Draugystė", vykusio Vilkaviškio rajono Keturvalakių pagrindinėje mokykloje

 " Sėkmės akademijos" būrelio užsiėmimai orientuoti į įvairiapusę veiklą.Tai edukacinės pamokos Marijampolės P.Kriaučiūno bibliotekos multicentre, kur laboratorijose pabuvojome ir " dizaineriais" ir  " fotografais", išvykos į gamtą, mokymasis mintinai skaičiuoti online konkurse " Matmintinis"

   " Sėkmės akademija"  būrelis kartu su gamtininkų būreliu šaltą žiemą gelbsti badaujančius paukščius.

          Mokytis niekada nevėlu. Mokytoja taip pat mokosi.